Masáže

Masáž, ako najstaršia liečebná metóda má mimoriadny význam pri liečení, doliečovaní a prevencii chorôb. Pôsobí proti únave posilňuje zdravie a zvyšuje celkovú odolnosť človeka. Masáž vykonávajú odborne vzdelaní pracovníci, ktorí musia mať vedomosti z anatómie a fyziológie.

Pred masážou odporúčam predhriatie v kúpeli a lebo v saune. Nahriatím tela a uvoľnením svalov sa zvýši efekt masáže, taktiež sa predĺži jej účinnosť.

Po masáži (najmä medovej a aromaterapii) odporúčame piť čo najväčšie množstvo tekutín, nakoľko sa uvoľňuje veľké množstvo toxínov a treba ich čo najskôr vyplaviť.

Prosím upozorniť maséra na vysoký krvný tlak, prípadné poúrazové a pooperačné stavy.

Typ masáže Trvanie Cena

Klasická a rekondičná masáž

Masáž je sústava hmatov, ktorú vykonáva masér rukou na tele klienta s cieľom preventívnym alebo liečebným. Je vykonávaná množstvom hmatov z klasickej masáže, doplnená množstvom hmatov z lymfodrenážnej masáže pôsobiacej na lymfatický obeh a množstvom
hmatov z tlakovej čínskej masáže pôsobiacej na akupresúrne body.

Účinok masáží:
prekrvuje a zjemňuje pokožku zlepšuje vývin kožných buniek pôsobí proti vytváraniu vrások, pokožka je odolnejšia voči vplyvom podnebia
priaznivo pôsobí na psychiku, kvalitu spánku i na vzdialené orgány rozrušuje tukové bunky a ukladanie podkožného tuku zlepšuje prekrvenie kože, vyprázdňovanie lymfatických ciest znižuje sa tvorba kŕčových žíl, zvyšuje svalovú výkonnosť a znižuje ich bolestivosť zlepšuje sa výmena kyslíka, prietok krvi a taktiež činnosť srdca

kontraindikácie:
žltačka (hepatitída), HIV (AIDS), kožné plesne a choroby, iné infekčné ochorenia, otvorené rany a čerstvé škrabance, pigmentové škvrny, bradavice nad kožou, materinské znamienka pod kožou, kŕčové žily-varixy, zvýšená teplota u klienta.

lokálna hlava, šija, ruky, nohy spredu, zozadu 15min 8,90 €
chrbát 20min. 10,90 €
čiastočná chrbát+šija v sede alebo dolné končatiny 30min. 14,90 €
celková skrátená dolné končatiny zozadu+chrbát+šija 45min. 20,90 €
celková celé telo komplet 60min. 26,90 €

Športová masáž

Masáž podobná klasickej prevedená vo vyššom tempe s väčšou intenzitou tlaku a frekvencie jednotlivých ťahov. Vhodná pred športovým výkonom na prípravu športovca, alebo po nadmernom zaťažení, únave po športovom výkone.

Čínská tlaková (akupresura)

Najjednoduchšiu formu tlakovej masáže, akupresúry používal človek neuvedomelo už odpradávna. Tlakom prstov rúk na jednotlivé miesta sa snažil tlmiť bolesť. Základy akupresúry pôsobenie na body prstami, alebo ihlami – akupunktúra položili v starej Číne pred kde poznali dráhy na tele - meridiány a na nich 365 bodov už pred 4000 rokmi. Až okolo 6 storočia preniká postupne do Japonska a ostatných východných krajín a v 17 storočí do Európy.
Pri poruche alebo ochorení niektorého orgánu v tele sa jemu prislúchajúci bod stane citlivý na tlak. Ak tento bod dráždime, spätne tým dráždime príslušný orgán a podnecujeme zlepšenie jeho činnosti. Východná medicína hovorí o kolobehu životnej energie čchi, rovnováhe dvoch zložiek jin a jang. Snaží sa liečiť telo i dušu zároveň a dosiahnúť ich vzájomnú rovnováhu a harmóniu. Prednosťou akupresúry je že nepoužíva postupy, ktoré by mohli organizmu škodiť. Naopak, jej snahou je zmobilizovať obranné sily organizmu, normalizovať a vyladiť jeho prirodzené fyziologické pochody. Okrem toho má výrazné proti bolestivé, protizápalové, upokojujúce účinky, pôsobí na alergické ochorenia. Výhodou je jej jednoduchosť bezpečnosť. Dobre ju znášajú aj deti a precitlivení ľudia. Skracuje dobu trvania liečby a pomáha redukovať množstvo užívaných liekov.

Kontraindikácie:
Neznáma bolesť brucha, bolesti hlavy nejasného pôvodu, horúčky, porušená koža, otvorené rany, bradavice, vredy, varixy na daných miestach, niektoré body v gravidite najmä VU67

čiastočná problémové miesta podľa dohody 30min. 15,90 €

Kozmetická lymfodrenáž

kozmetická lymfodrenáž tváre a dekoltu 30min. 15,90 €
kozmetická lymfodrenáž tváre a dekoltu 45min. 23,90 €

Aromaterapie

Liečba esenciálnymi olejmi je stará ako ľudstvo. Rastliny slúžili tisíce rokov ako potravina a tiež ako liek. Aromaterapia je aplikácia vône z prírodných rastlín za účelom terapeutickej podpory nášho tela a mysle. Je to prírodná liečba, ktorá využíva koncentrované energie esenciálnych olejov získaných z rastlín v spojení s masážou, trením, inhaláciou obkladmi a kúpeľom. Aromaterapia je súčasťou prírodnej, alternatívnej medicíny. Je to jeden z ideálnych spôsobov ako predchádzať chorobám ako si udržať rovnováhu tela, mysle a duše, napomáha tak posilneniu samoliečiteľskej schopnosti nášho tela.
Aromaterapia je jednou z najpríjemnejších a šetrných prírodných terapií pre širokú škálu fyzických, emocionálnych a duševných problémov.
Aromaterapia je sprevádzaná raindropovou technikou – Raindrop technique RDT. Táto technika si vyžaduje použitie jedny z najkvalitnejších esenciálnych olejov -Young Living Essential Oils (YL), ktoré predstavujú jednu z najvyšších kvalít vo svete.
Každý esenciálny olej obsahuje život a vibrácie rastliny, z ktorej bol získaný, nie je rozpustný vo vode.

kontraindikácie:
tehotenstvo, kojenie, veľmi citlivá pokožka, otvorené rany na chrbte

raindropovou technikou 60min. 38,90 €

Manuálna lymfodrenáž

Masáž lymfatického systému s účinkom odplavenia únavových, odpadových a toxických látok z buniek proti opuchom a edémom. Vhodná po operáciách (najmä prsníkov, ortopedických kostí kĺbov, menisku)po úrazoch, po popáleninách, pri kožných chorobách dermatológie (akné na tvári hrudníku, zadku), Bercov vred, po náhlej cievnej príhode porážke, pri neurologických ochoreniach (obrna nervov), pri migrénach, reumatologických ochoreniach, koxatróze, Bechterev, artróze ramenného kĺbu,, chronickej zápche, u športovcov pri nadmernom zaťažení najmä triesla a dolné končatiny. U zdravých klientov zlepšuje prekrvenie, psychiku, látkovú výmenu, vegetatívne preladenie organizmu.

1.Masáž lymfatických uzlín špecifická masáž
Táto špeciálna masáž si vyžaduje vysokú technickú a časovú náročnosť, čo sa však odráža v jej vysokej účinnosti a príjemnom pocite počas aplikácie. Priamo pôsobí na lymfatický systém. Podporuje odtok prebytočnej vody v bunkách, čím dochádza k odstráneniu opuchov nôh, očí a vačkou pod očami. Blahodarne pôsobí na odsun metabolitov a urýchľuje regeneráciu celého organizmu. Pravidelnou aplikáciou v oblasti stehien a sedacieho svalstva pôsobí na úbytok tukových buniek.

2.Lymfodrenáž tváre a dekoltu
Regeneruje pleť, osviežuje, obmedzuje tvorbu vrások, uvoľňuje napätie tváre. Odstraňuje únavu, okolo očí opuch, kruhy. Podporuje hydratáciu tváre zvnútra, je vhodná po plastických operáciách alebo úrazoch. Lymfodrenáž je veľmi účinná aj pri akné.

3. Lymfodrenážna masáž
Jediný fyziologický spôsob ošetrenia kože a podkožia, ktorý môže spôsobiť jej regeneráciu. Vhodná i pre tých, ktorí majú kŕčové žily. Má vplyv na vyhladenie čerstvých jaziev, upokojujúci vplyv na reumatické bolestia artrózy (ochorenia kĺbov). Uvoľňuje napätie tela, spriechodňuje dýchacie cesty, zlepšuje stav vnútorných orgánov. Účinná pri opuchoch dolných a horných končatín. Veľmi vhodná po ožarovaní. Táto masáž dokáže zastaviť a čiastočne odstrániť celutitídu.
Celulitída (lipohypertrófia) známa pod laickým názvom pomarančová koža postihuje takmer 90% žien. Najčastejšie v oblasti stehien, bokov a sedacej časti tela. Spôsobuje ju hormonálna antikoncepcia, nesprávna strava, nedostatok pohybu, fajčenie

Kontraindikácie:
Pri onemocnení, horúčkovitých stavoch, nádorové nevyliečené onemocnenie, alergia kožná a exémy, ťažké srdcové onemocnenie, akútny zápal žíl alebo kože, akútna bronchitída alebo astma, materské znamienko ktoré by krvácalo, zákaz masáže v oblasti brucha pri tehotenstve a počas menštruácie, pri zvýšení činnosti štítnej žľazy porada s lekárom

lokálna 30min. 15,90 €
čiastočná 45min. 23,90 €
čiastočná 60min. 28,90 €
celková 90min. 39,90 €

Moxovanie

Liečenie bankami alebo bankovanie znamená prikladanie sklených guľovitých nádobiek s nahriatým vzduchom na pokožku. Pri postupnom ochladzovaní sa vytvorí podtlak cez otvory na pokožke sa odplavujú škodliviny von z tela, uľaví sa od bolesti a upraví sa funkcia príslušného vnútorného orgánu. Bankovanie sa nechá pôsobiť 20-30minút

Bankovanie

Tradičné čínske liečenie prehrievaním, ktorého úlohou je dodať chorému stratenú alebo zoslabenú bioenergiu teplom. Vhodné hlavne pre chronické ochorenia spôsobené chladom a vlhkosťou, zápal priedušiek, žalúdočný katar, hnačka, zápcha, bolestiach krížov, menštruačné poruchy, zápale kĺbov, psychických depresiách, nízkom krvnom tlaku. Prehrievanie moxou využíva 100 aktívnych bodov, najčastejšie sa u nás prevádza takzv. moxovými (palinovými) cigaretami asi 1-2cm nad bodom, v dĺžke 10-20min.
Bankovanie i moxovanie je vhodné kombinovať s uvedenými masážami, čím sa docieli lepší účinok

Kontraindikácie:
na mäkkých častiach lebky, na prsnej bradavke, v podbrušku a krížoch tehotnej ženy

moxovanie, bankovanie 20min. 11,90 €
moxovanie, bankovanie 30min. 15,90 €

Medová masáž

Detoxikačné masáže pomocou medu sú staré metódy liečiteľstva pôvodom z Ruska. Pri masáži včelím medom dochádza k odstraňovaniu toxínov z tela. Tie sa vyplavujú na povrch kože viažu sa na med, ktorý sa mení na žuvačkovú hmotu. Táto sa na záver masáže zmyje.
Trvanie masáže je 20 až 30 minút, podľa znášanlivosti masírovaného

Med sa môže používať napr. v mlieku, káve, čaji alebo vo vode. Rozpustený sa môže vmiešať do jogurtov alebo tvarohu. V alkohol. roztoku aj ku kloktaniu a výplachu úst. V ľudovom liečiteľstve sa med rozpúšťal v prevarenej vode a požíval k výplachu čriev (klystír), alebo k priamemu naneseniu na rany. Med sa nesmie zohrievať na viac ako 40-50C, pri vyšších teplotách dochádza k ničeniu enzymatických zložiek.

Okrem detoxikácie organizmu sa má medová masáž vhodný účinok na problémy krvného tlaku, pri alergiách (okrem medu), reumatických ochoreniach, artróze, bolesti hlavy, chronický únavový syndróm, nervové poruchy, problémy so spánkom, výtoky a menštruačné problémy, depresie, stavy slabosti podmienené starnutím, pomalom zotavovaní po ťažkých chorobách. Taktiež sa osvedčila pri ochabovaní vitality, pri funkčných chorobách slinivky brušnej, poruchách potencie a neplodnosti.
Medová masáž pomáha pri všetkých ochoreniach zavinených pôsobením škodlivých látok zo životného prostredia, z nevylúčených častí liekov, pôsobenia amalgánových výplní.

Pre lepšiu účinnosť sa doporučuje 1hodinu pred masážou nepoužívať vodu a bazény a po medovej masáži nechať med pôsobiť ako detoxikáciu a nejsť do bazénov a sprchy.

kontraindikácie:
pri vzniku alergie na med, v oblasti otvorených rán, pri ekzémoch a vyrážkach, krvácavé stavy žalúdočné vredy, infekčné choroby, vysoký krvný a očný tlak, lymfedém, zvýšená teplota

medová masáž ** 30min. 23,90 €

Dornova metóda

Druh jemnej manuálnej terapie. Je veľmi bezpečná metóda, pretože sa pri nej nemôžu trhovým naťahovaním tkanivových štruktúr (ako pri iných metódach) uvoľniť krvné zrazeniny. Vhodná pri rozdielnej dĺžke dolných končatín (pokiaľ sa nejedná o vrodenú vadu) pri skolióze, lordóze, skyfóze atď. Kĺby a stavce môžu byť pomocou tejto metódy na milimeter presne uvedené do správnej polohy, prirodzeným voľným pohybom človeka bez nežiaducich vedľajších účinkoch. Tento pohyb naviac zabraňuje akémukoľvek vysunutiu z normálnej polohy. Prevádza sa kyvadlovým pohybom opačnej nohy alebo ruky. Šetrná metóda na rozdiel od trhnutia, ktoré môže spôsobiť natiahnutie svalov alebo väzových štruktúr, či zablokovanie energických dráh a telesných tekutín a tým spôsobuje telu šok. Dornovu metódu je vhodné doplniť Breussovou metódou a prípadne bankovaním.

Kontraindikácie:
Osteoporózia v pokročilom stave, akútne zápaly (je treba počkať až doznejú), Bechterova nemoc (stavce nesmú byť ošetrované keď sú už zrastené) možné je však ošetrenie kĺbu, nehody a zlomeniny (až po 6-8 týždňoch keď sú vyliečené), po operáciách platničiek a bedrových kĺbov (po 4 týždňoch je možné), tumory, pacienti s rakovinou, ak sú nádory na chrbtici je vhodná Breussova masáž s liečivým magnetizmom a reiki energetic. pôsobenie.

Breussova metóda

Ideálnym doplnkom po Dornovej metóde, aby sa klientovi uľavilo Používa sa aj ako príprava na napravovanie chrbtice, pretože má klient napäté svalstvo, tkanivo sa masážou uvoľní. Je i samostatnou formou terapie sa táto jemná masáž výborne hodí na uvoľňovanie a prevenciu. Posunuté hrudné či bedrové stavce môžu byť často bezbolestne uvedené do správnej polohy.
Pôsobí predovšetkým na meridián močového mechúra, uvoľňuje blokády a duchovné napätie. Vhodná je najmä pri bolestných potiažach ischialgie alebo „houser“ je väčšinou jedinou metódou ktorú klient znesie. Platničky pri tejto metóde môžu optimálne regenerovať a znovu sa nabiť energiou.
Pri tejto metóde sa používa olej z ľubovníka bodkovaného na olivovej báze, ktorý rozpúšťa svalové spazmy a zatuhnutia. Preto po Breussovej masáži sa doporučuje nechať olej pôsobiť a nejsť do bazénov a sprchy.

Dornovou a Breussovou metódou sa napravujú kĺby a stavce a vyrovnáva sa celková statika. Uvoľňujú sa fyzické a psychické bloky. Je to postup, ktorý lieči príčiny, ak je príčina odstránená miznú i príznaky.

Kontraindikácie:
Podobne ako u Dornovej metóde osteoporózia v pokročilom stave, akútne zápaly (je treba počkať až doznejú), nádorové ochorenia, tesne po operácii, úraze, umelé náhrady kĺbov

Breuss a Dorn metóda * 30min. 15,90 €

Reflexná masáž

Prevádza sa zväčša na chodidlách, kde sa nachádzajú reflexné oblasti alebo body, ktoré zodpovedajú jednotlivým orgánom žlazám a štruktúram tela. Každá blokáda tela vyvoláva okamžitú reakciu - citlivosť až bolesť v reflexnej ploške, ktorá na chodidle zodpovedá prísluš- nému orgánu. Pôsobením na tieto plošky sa odstraňujú a uvoľňujú bloky v organizme a znovu sa nastolí harmónia. Ďalším prínosom je relaxácia, zmiernením napätia sa zlepší krvný obeh, obnovuje zablokovaná funkcia nervovej sústavy – stimulant k spusteniu samoliečitelského mechanizmu. Prevádza sa reflexná masáž 30min na pohybový aparát alebo 45min. nakomplet pohybový aparát s vnútornými orgánmy

Kontraindikácie:
otvorené rany, pleseň, bradavice, príznaky infekčného zápalu

reflexná masáž chodidla I. pohybový aparát 30min. 15,90 €
reflexná masáž chodidla I. + II. pohybový aparát + vnútorné orgány 45min. 23,90 €

Masáž lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi je starobylá liečebná procedúra, ktorá využíva liečivú schopnosť kameňov. Pomáha odstrániť bolesť, odoberať negatívnu energiu. Harmonizuje ľudské telo na všetkých úrovniach. Účinky masáže: aplikovanie tepla, pomáha eliminovať bolesť vo svaloch, posilňuje samoliečiacu schopnosť organizmu, zvyšuje vazodilatáciu, zlepšuje cirkuláciu krvi, zlepšenie zásobovania tkanív výživnými látkami, zlepšenie metabolizmu, zvyšuje hĺbku relaxácie a ukľudňuje nervové ukončenia prinášaním čerstvo okysličenej krvi do masírovanej oblasti, rehabilitácia pooperačná aj posttraumatická, uvoľňuje svalové spazmy, zlepšuje detoxikáciu, aplikovanie chladu v kontraste s horúcimi kameňmi 2-5min. má osviežujúci, prebúdzajúci a zároveň tonizačný efekt, analgetický (ukľudňujúci) efekt – vylučovaním hormónov spôsobujúcich utíšenie bolesti svalstva, zmenšenie opuchov a zápalov pri poraneniach

Kontraindikácie: vysoký krvný tlak, kŕčové žiky, trombózy (kontraindikacia dolných končatín), otvorené rany a modriny, akútna astma, akútne zápaly, infekčne choroby, pozor na materske znamienka, kožné choroby, onkologické ochorenia, prílišna vnímavosť na teplo, slnečné popáleniny, tehotenstvo. Vzhľadom na veľkú energetickú silu masáže lávovými kameňmi neodporúčame kombinovať ju s ďalšími hlavne tepelnými procedúrami a masážami v jeden deň.

Masáž lávovými kameňmi 45min. 28,90 €
Masáž lávovými kameňmi 60min. 34,90 €
Masáž lávovými kameňmi 90min. 49,90 €

** Hodinu pred a po masáži sa vôbec nekúpe
* Po masáži sa nekúpe

 

Masáže je ideálne rezervovať na tel.čisle 00421 910 100 109

TOP